İSRA TAN KİMDİR ?

İzmir havasına doğmuş ve buranın samimiyetiyle büyüyerek İstanbul’a orta okul dönemimde taşındım. Nişantaşı Işık Koleji ve Şişli Terakki Lisesi’nden sonra ilk üniversite deneyimim Yıldız Teknik’te İngilizce kimya ile gerçekleşti. İki sene boyunca bölümümü sevmeye çalışsam da ait olduğum meslek dalının bu olmadığını biliyordum.
Mutsuz ve kilolu bir çocukluk döneminden sonra, sevmediğim bölümü okurken pilates, yoga ve koşu ile tanıştım. Öyle bir tanışma oldu ki hayatımdan bir daha çıkmadılar. 19 yaşımda ise fitness alanına giriş yaptım. Kuvvetli olmanın verdiği güzel his ve bedenimin sıkılaşması ile ağırlık kaldırmak hayatımın vazgeçilmezi oldu.
Fitnessa başlamam ile beslenmeyle ilgili makale okumaya başladım ve burada bilimin ışığından hiç ayrılmayacak bir diyetisyen olmaya karar verdim. Beslenme ve Diyetetik öğrenimim için Yeditepe Üniversitesi’ne başladım. Lisans hayatım sürerken yogada derinleşmeye başladım. İnsan bedenine olan hayranlığım arttıkça bunu bilimle kuvvetlendirmek istedim. American Councel on Exercise eğitimimi tamamlayarak 4.kademe Özel Antrenörlük Sertifikası’nı almaya hak kazandım. Bu sırada ise kendim ile tanışmak olarak tasvir ettiğim yogada eğitmen olmaya karar verdim ve Yoga Alliance onaylı 280 saatlik bir eğitimi tamamladım.
Zihin, beden ve ruh üçlemesinin bütücül bir sağlık oluşturduğuna inanarak danışanlarıma ve öğrencilerime tecrübelerimi aktarmaktayım.
Hayata şefkatli bir felsefe penceresinden bakmam ve psikolojik yönümün kuvvetinden dolayı beslenme danışanlarımın hayatına bir diyetten fazlası olarak dokunmak beni çok mutlu ediyor. Kısıtlamadan, bol bol yedirerek hormon dengesini kurmaya yardımcı beslenme listelerim bu yüzden fiziksel ve psikolojik şifa içermekte!